Utvecklingsmingel vecka 43 för årskurs 3-6

Under vecka 43 har ni möjlighet att boka in digitalt samtal med de lärare som undervisar i bild, slöjd, idrott, musik, hemkunskap och moderna språk. Meddela respektive mentor vilka ämnen ni önskar samtal om så förmedlar mentor kontakt.

Det här inlägget postades i 2-3, 4-6. Bokmärk permalänken.

3 svar på Utvecklingsmingel vecka 43 för årskurs 3-6

 1. Ewa Nilsson skriver:

  Samtal om vad? Hur det ser ut kunskapsmässigt? Kommer det inga omdömen från de lärarna till utvecklingssamtalet eller varför ska jag ha samtal?

  Mvh Ewa

 2. Emma Dafnäs skriver:

  Hej
  Vi vill bara försäkra oss om att varje lärare i ämnena ovan kommer lämna skriftliga omdömen till de utv samtal vi ska ha med mentorn? Vi skulle vilja återkomma med vilken/vilka lärare att träffa efter vi har haft utv samtalet om det då uppstår några frågor?
  Vänligen
  Emma

  • almhultsmontessoriskola skriver:

   Vi mentorer kommer att ge er i princip samma information som finns i IST lärande. Så mitt tips är att ni går in dit och se i fall ni får den information som ni tycker att ni behöver från de lärare som har de ämnen som nämndes i inlägget. Återkom sedan om ni önskar ytterligare samtal med någon.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *