Stängningsdagar i Augusti

Hej!
Stängningsdagarna i Augusti blev ändrade från de dagarna som stod med i det första utskicket av bökhult/sommarfritids. Se nedan… Pga detta så kommer ni som lämnat in det första utskicket av sommarfritids/bökhultslappen, och fyllt i att ert barn kommer under någon av dessa dagarna, få ett papper där ni behöver fylla i ifall ert/era barn faktiskt är i behov av omsorg dessa dagarna eller inte.

Fredagen 11/8 – Stängningsdag (fritids stängt)

Måndag 14/8 – Stängningsdag (fritids stängt)

OBS: Torsdagen 10/8 är alltså INTE en stängningsdag. Behöver ni omsorg denna dagen så ändrar ni det i IST-appen.

Tack

 

Det här inlägget postades i Fritidsverksamheten. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *