Fritids F-2 IST

Hej vårdnadshavare!

Tidigare har det varit möjligt för er att lämna in temporära scheman efter sista svarsdag (deadline). Detta är inte längre möjligt och det är därför väldigt viktigt att ni lämnar in era temporära scheman innan sista svarsdag. Vi gör denna ändring för att kunna planera vår verksamhet på ett bra sätt.

Temporära scheman brukar t.ex. skickas ut inför de olika loven och sammanslagningar. Om du är osäker på hur ditt barns schema kommer att se ut så fyller du i de tider som du vet. Vet du inte alls hur perioden ser ut så lämnar du in ett tomt temporärt schema. Vill du sedan göra ändringar så gör du det som vanligt genom att justera tid, ange ledighet/frånvaro o.s.v. Du ska alltså inte lämna in ett nytt grundschema för denna period.

Tack på förhand och trevlig helg!

Hälsningar fritidspersonalen

Det här inlägget postades i Fritidsverksamheten. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *