Trivselledarutbildning / Kickoff

Ny termin, ny trivselledarkickoff.
Tre stycken elever från årskurs tre följde med ner till Haganäs konstgräsplan igår för att delta i trivselledarkickoffen. Där blev de indelade i grupper där de fick träna ledarskap, lagindelning men även lära sig åtta nya lekar.

Konmemory

Jumbo över huvudet

Varglyan

Rockringshuset

Tärningsduellen

Perfect pass

Prison break

Gagaboll

Vädret kunde knappt ha varit bättre och glädjen och energin sprudlade.
Idag är det istället lite ömma ben men det var de värt!
Allt som allt var det succé precis som förra gången.

Snart sätter trivselledarna igång med att hålla i sina planerade aktiviteter som alla elever är välkomna att delta i. Håll ögonen öppna efter trivselledarnas aktivitetsschema som kommer sättas upp då det blir dags.

 

Det här inlägget postades i 2-3. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *